II Międzynarodowe Targi Turystyczne i Wędkarskie - 05-06 pażdziernika 2012

O  targach w Sejnach

Pierwsze Międzynarodowe Targi Turystyczne na Pograniczu EXPO Sejny odbyły się 7-8.10.2011roku. O ich wyjątkowość decydowało położenie geograficzne miasta Sejny i mieszkająca tam mniejszość litewska.

Celem Targów było zaprezentowanie potencjału turystycznego sąsiadujących ze sobą regionów, rolex submariner replica watches a także szeroka promocja potencjału turystycznego Podlasia na arenie międzynarodowej. Oprócz polskich wystawców, w targach wzięli udział przedstawiciele z Litwy, Estonii, Białorusi, Ukrainy, obwodu Kaliningradzkiego czy Finlandii. Uczestnicy mieli doskonałą okazję do promocji swoich regionów, lokalnych produktów turystycznych, którymi warto zainteresować wszystkich sprzedawców oferty turystycznej. Podczas imprezy chętni mogli spróbować  regionalnych potraw ,zobaczyć kulturę pogranicza, obejrzeć rękodzieła ludowe. Głównym zamierzeniem  była wymiana informacji  o sąsiedzkich regionach, a także zapoznanie się z ofertami  turystycznymi  na  przyszły rok.

Po spektakularnym sukcesie I Międzynarodowych Targów Turystycznych na Pograniczu EXPO Sejny 2011, tegoroczna edycja targów odbędzie się pod hasłem II Międzynarodowych Targów Turystycznych i Wędkarskich na Pograniczu EXPO Sejny 2012.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka „Pojezierze Suwalsko- Augustowskie”, które na ten cel pozyskało środki z Programu Operacyjnego „Zrównoważony rozwój sektora rybołówstwa i nadbrzeżnych obszarów rybackich 2007- 2013” 

Celem II Międzynarodowych Targów Turystycznych i Wędkarskich na Pograniczu EXPO Sejny 2012 jest nawiązanie współpracy, wymiana doświadczeń i dobrych praktyk między podmiotami z branży turystycznej, sektora rybackiego i Lokalnymi Grupami Rybackimi z kraju i z Europy oraz poprawa atrakcyjności i konkurencyjności obszaru Pojezierza Suwalsko- Augustowskiego w zakresie turystki, w tym turystyki wędkarskiej IWC Ingenieur Replica

Szanowni Państwo,

Międzynarodowe Targi Turystyczne i Wędkarskie na Pograniczu Expo Sejny rozwijają się wyjątkowo dynamicznie. Zakończone sukcesem frekwencyjnym i organizacyjnym tegoroczne targi potwierdzają słusznie obraną przez nas drogę promocji Pojezierza Suwalsko- Augustowskiego i Ziemi Sejneńskiej.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do osiągnięcia sukcesu: partnerom za ich wkład w organizację targów, mediom za zainteresowanie, zwiedzającym za zaufanie i przybycie. Największe podziękowania należą się Państwu – wystawcom, który przybyli do Sejn ze wszystkich, nawet najbardziej odległych zakątków naszego kraju i krajów sąsiednich. Dzięki Wam stworzyliśmy w Sejnach wydarzenie jakiego nie było tutaj od wielu lat. Sejny posiadają bowiem tradycję targową, sięgającą lat przed pierwszą woja światową. Wtedy te ciche i na co dzień uśpione miasteczko przez kilka dni wrzało zżyciem. Stając się kontynuatorami sejneńskiej tradycji targowej, chcemy aby impreza, która zaczyna wpisywać się coraz mocniej w kalendarz imprez targowych pogranicza polsko- litewsko- białoruskiego na dobre zagościła a tym terenie, gdyż jest ona wielką szansą rozwoju nie tylko dla Sejn ale tez całego północno- wschodniego regionu.

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Turystycznych i Wędkarskich na Pograniczu Expo Sejny  już w przyszłym roku. Tegoroczny sukces jest dla nas najlepszą z możliwych motywacji do dalszej intensywnej pracy stąd nasze nadzieje że nie musimy się z Państwem żegnać a jedynie powiedzieć DO ZOBACZENIA ZA ROK:]!

Organizator

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka

„Pojezierze Suwalsko- Augustowskie”

 

 

Stoiska nagrodzone na II Międzynarodowych Targów Turystycznych i Wędkarskich na Pograniczu Expo Sejny 2012

NAJŁADNIEJSZE STOISKO:

 

1.      Gmina Nidzica

 

2.      Firma Netlink Andrzej Gniedziejko z załogą

 

3.      Ogród Bajek SOWA

 

 

NAJCIEKAWSZA OFERTA TURYSTYCZNA:

 

1.      Centrum Informacji Turystycznej w Trokach

 

2.      Lokalna Grupa Działania Szelment + Urząd Gminy Szypliszki

 

3.      Powiat Golub Dobrzyń

 

 

NAJCIEKAWSZA OFERTA W KATEGORII WĘDKARSTWA:

 

1.      Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka Wielkie Jeziora Mazurskie

 

2.      Nadnotecka Lokalna Grupa Rybacka

 

3.      Robinson Europe

 

 

Wyróżnienie za najszybciej przesłane zgłoszenie na Targi:

AB „Mikogroup Hotel” : hotel Panorama, hotel „Comfort Vilnius”, hotel „Mikohotel”

Specjalne podziękowanie za zaangażowanie we współpracę podczas realizacji II Międzynarodowych Targów Turystycznych i Wędkarskich na Pograniczu Expo Sejny 2012:

1.      Konsul Generalny Republiki Litewskiej – Dr. Liudvikas Milasius

2.      Starosta Sejneński- Andrzej Szturgulewski

3.      Państwo Irmina i Andrzej Norwa

 

Oceny dokonała kapituła konkursowa w składzie:

1.      Poseł Bożena Kamińska

2.      Członek Zarządu Województwa Podlaskiego i Prezes Stowarzyszenia Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze „Suwalsko- Augustowskie” - Cezary Cieślukowski

3.      Radny Województwa Podlaskiego Waldemar Kwaterski

4.      Starosta Sejneński Andrzej Szturgulewski

Lista wystawców <-- pobierz

Lista gości <-- pobierz

Porozumienie  <-- pobierz

żródło:

Lokalna Grupa Rybacka Pojezierze Suwalsko Augustowskie

 

ej.